Google Pay bez PIN na terminalu dla transakcji powyżej 100,00 zł

Zgodnie z informacją na stronie Google sposób autoryzacji transakcji realizowanych przy użyciu aplikacji Google Pay w najbliższym czasie zmieni się i stanie się jeszcze łatwiejszy.

Do tej pory, w przypadku płatności powyżej 100 zł w Polsce, trzeba było podawać kod PIN Waszej karty płatniczej. Dzięki wprowadzanym właśnie przez Google zmianom, nie będzie już to konieczne. Wkrótce, w przypadku płatności na wyższe kwoty, wystarczy odblokować telefon i zbliżyć go do terminala. Google Pay rozpoczyna aktualizację od 13.10.2020 r. i w ciągu miesiąca wszyscy użytkownicy tej usługi w Polsce będą mogli korzystać z nowej metody autoryzacji.

Google Pay zapewnia silne zabezpieczenia, które chronią Wasze konto i dane osobowe przed zagrożeniami.

Gdy płacisz za pomocą Google Pay, prawdziwy numer karty nie jest udostępniany. Z kolei do odblokowania ekranu możecie użyć dowolnej metody obsługiwanej przez Androida i certyfikowanej jako wystarczająco bezpieczna. Zabezpieczcie swoje konto za pomocą blokady ekranu, poprzez kod, hasło, wzór lub przy użyciu odcisku palca.

 

Więcej na temat płatności mobilnych Google Pay znajdą Państwo tutaj.

Do góry

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób. Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera

Developer tools

ReD Responsive Framework version